Juniorská vědecká konference 2024
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Jak pomoci astronautům trénovat na vesmírné mise? Na Zemi nás tíží gravitace – ale simulaci kosmických podmínek můžeme vylepšit tím, že nás bude nadnášet voda.
Letošní cyklus astrobiologických přednášek se věnuje rozličným aktuálním tématům, která souvisejí s tímto oborem – evoluci inteligence, způsobům pátrání po životě, českým přístrojům na kosmických sondách a dalším.
Přednášky jsou volně přístupné. Věříme, že zaujmou vysokoškolské studenty přírodovědných oborů, studenty vyšších ročníků středních škol i širší veřejnost se zájmem o biologii, astronomii či kosmonautiku.
Tentokrát se budete moci seznámit s originálním českým projektem Hydronaut. V jeho rámci vzniká jedinečná podvodní laboratoř, kde by v budoucnu mohl probíhat i trénink astronautů.
Matyáš Šanda, jeden z hlavních organizátorů projektu, promluví o přípravě Hydronauta i o tom, co nám stanice přinese a proč je to důležité rovněž pro astrobiologii.
Více se dozvíte na webu nebo facebookové stránce Hydronauta.
Zveme vás tedy na přednášku Projekt Hydronaut a simulace kosmických misí.
Koná se ve čtvrtek 23. března 2017 od 15:00 hodin v budově Přírodovědecké fakulty UK na adrese Albertov 6, Praha 2 (přízemí, Velká paleontologická posluchárna).
Další přednášky (vždy ve čtvrtek od 15:00 hodin na Albertově 6, Velká paleontologická posluchárna):
Vladimír Kopecký: Co je zač Ramanova spektroskopie a jak pomáhá v meziplanetárním výzkumu
Michaela Walterová: Terestrické exoplanety – co o nich může říci geofyzika?
Anton Markoš: Hranice živého a neživého aneb Počátky života
Michal Švanda: Červený trpaslík lepší modrého obra aneb Které typy hvězd jsou životu příznivé a které ne
Antonín Knížek: Počátky chemické abiogeneze – vznik organických látek na rané Zemi, ve vesmíru a vůbec
Více informací, pozvánky na přednášky a zajímavosti související s astrobiologií najdete na facebookové stránce organizátorů.
Akci nepořádají Přírodovědci.cz, takže na ní nedostanete razítko do svého Deníku přírodovědce.
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Zveme vás již po čtvrté na nezapomenutelný den plný dobrodružství a vědy! Přijďte s dětmi 7. září 2024 od 10 do 18 hodin do areálu Gutovka a zjistěte, jak zábavný může být vědecký výzkum.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.