Gaudeamus Praha 2025
Vybíráte další studium po maturitě? Gaudeamus v Praze vám poskytne kompletní přehled. Mezi množstvím českých a zahraničních škol nebude chybět ani Univerzita Karlova a její Přírodovědecká fakulta.
Co byli konodonti? Mohli to být první obratlovci, tedy naši prapředci? Jak vypadají jejich fosilie a co nám říkají o podmínkách, které panovaly v prvohorních mořích?
Tyto otázky se bude snažit zodpovědět další z pravidelných paleontologických přednášek. Seznámí vás s teoriemi o původu a životě těchto tajemných organismů. Dozvíte se také, jak probíhá jejich výzkum – počínaje odběrem vzorků v terénu přes laboratorní práci až po závěrečnou etapu interpretace výsledků.
Konodonty vám představí Aneta Hušková, studentka Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Přednáška se koná ve čtvrtek 24. dubna 2014 od 19:00 hodin v klubu Podsklepeno (Karlínské náměstí 7, Praha 8).
Akci pořádá korespondenční geologický seminář Kamenožrout. Informace o jeho korespondenční soutěži, přednáškách, exkurzích a dalších aktivitách najdete na webu kamenozrout.cuni.cz nebo na Facebooku.
Horní obrázek: Vlevo dva „zuby“ konodontů, které se často zachovávají jako zkameněliny. Vpravo rekonstrukce celého živočicha. Zdroj Wikimedia Commons / Tree of Life Web Project, autor Philippe Janvier, licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported.
Vybíráte další studium po maturitě? Gaudeamus v Praze vám poskytne kompletní přehled. Mezi množstvím českých a zahraničních škol nebude chybět ani Univerzita Karlova a její Přírodovědecká fakulta.
Na konci ledna proběhnou na Přírodovědecké fakultě UK Dny otevřených dveří, kde se účastníci dozví vše o studiu biologie, chemie, geografie, geologie i životního prostředí.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.