Gaudeamus Praha 2025
Vybíráte další studium po maturitě? Gaudeamus v Praze vám poskytne kompletní přehled. Mezi množstvím českých a zahraničních škol nebude chybět ani Univerzita Karlova a její Přírodovědecká fakulta.
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
ONLINE streamování můžete sledovat na našem Youtube kanálu:
1. věková kategorie
https://www.youtube.com/watch?v=G0BgJ0YjtaE
2. věková kategorie:
https://www.youtube.com/watch?v=CEWb8b850oU
3. věková kategorie:
https://www.youtube.com/watch?v=9JN54jpW7Vo
Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy pořádá už po třinácté Juniorskou vědeckou konferenci. Chceš se jí zúčastnit? Stačí vytvořit projekt a včas se přihlásit. Třeba se právě ty staneš nejlepším mladým vědcem či vědkyní!
Konference, která navazuje na předchozí úspěšné ročníky, je určena dětem a mládeži ve věku 10 až 19 let, kteří mají zájem o vědu a nebojí se změřit si síly.
Přihlásit se mohou jednotlivci i dvojice.
Akce se bude konat 18. - 19. října 2024 v Praze na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Už teď se můžete podívat na předběžný program. Kapacita konference je 50 účastníků, kteří budou vybráni odbornou komisí ze všech zaregistrovaných na základě zaslaného abstraktu. Registrace budou spuštěny od 1. 9. do 22. 9. 2024.
Při podání závazné přihlášky je nutno zaplatit registrační poplatek ve výši 300 Kč. Pro účastníky (ne však pro jejich doprovod) bude zajištěno občerstvení. Ti, kdo budou potřebovat i ubytování, si k této částce připlatí dalších 300 korun. Dopravu si hradí účastníci sami.
Během akce není žádoucí přítomnost rodičů a pedagogického doprovodu. To se netýká závěrečného vyhodnocení a večerní přednášky.
Co ti účast na 13. juniorské vědecké konferenci přinese?
Poznáš nové přátele, které zajímá přesně to, co tebe.
Seznámíš se s opravdovými vědci.
Staneš se na dva dny skutečným badatelem.
Vyzkoušíš si, jak prezentovat svoje znalosti před ostatními.
Zjistíš, jak to chodí na vědeckých konferencích.
Navštívíš naše fakultní muzea a užiješ si spoustu zábavy.
Získáš nezapomenutelné zážitky, certifikát potvrzující tvou účast a pokud se umístíš mezi nejlepšími, tak navíc i hodnotné ceny.
Co musíš udělat, abys mohl na konferenci přijet?
Vybrat si přírodovědné nebo technické téma, které tě zajímá.
Rozhodnout se, zda budeš na konferenci vystupovat jako jednotlivec, nebo sestavíš vědecký tým. Ten může mít maximálně 2 členy.
Připravit si na vybrané téma zhruba 15 - 20 minutovou přednášku.
Napsat abstrakt – tedy několik vět, které shrnují, o čem tvoje přednáška bude.
Přihlásit se na konferenci přes registrační formulář.
Svůj příspěvek můžeš přihlásit do jedné z těchto sekcí:
Vědy o Zemi (geografie, geologie, mineralogie, paleontologie, …)
Živá příroda (biologie, zoologie, antropologie, botanika, ekologie, …)
Lidské tělo a medicína (anatomie, toxikologie, fyziologie, léčiva, farmakologie, …)
Chemická a fyzikální kouzla (chemické či fyzikální jevy a pokusy, …)
Hi-tech (technika, počítače, kosmonautika, astronomie, …)
Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a Nadace Neuron.
Vybíráte další studium po maturitě? Gaudeamus v Praze vám poskytne kompletní přehled. Mezi množstvím českých a zahraničních škol nebude chybět ani Univerzita Karlova a její Přírodovědecká fakulta.
Na konci ledna proběhnou na Přírodovědecké fakultě UK Dny otevřených dveří, kde se účastníci dozví vše o studiu biologie, chemie, geografie, geologie i životního prostředí.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.