Juniorská vědecká konference 2024
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Země a ostatní planety obíhají kolem Slunce. Tímto tvrzením spustil Mikuláš Koperník snad nejdůležitější vědeckou revoluci všech dob. Seznamte se s dílem českého historika, který zkoumal její dějiny.
Zveme vás na přednášku Vojtěcha Hladkého a Tomáše Hermanna Koperník a nová věda s podtitulem Astronomická revoluce podle Zdeňka Horského.
Oba odborníci představí osobnost i vědecký přínos nejvýznamnějšího českého historika astronomie Zdeňka Horského (1929–1988).
Vedle dobových souvislostí jeho působení v dějinách přírodních věd se zaměří na vybrané problémy jeho výzkumu, které souvisejí s formováním renesanční astronomie a s původem i přijetím Koperníkova heliocentrismu.
Tato témata budou pojednána na pozadí stále aktuálních motivů obsažených v Horského díle a projektů, jež ho dnes zpřístupňují veřejnosti.
Doktora Hladkého a doktora Hermanna si můžete přijít poslechnout 5. listopadu 2015 od 17:15 hodin do posluchárny „Fotochemie“. Tu najdete v přízemí budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na adrese Viničná 7, Praha 2.
Přednáška je součástí cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné 7, který má více než dvacetiletou tradici. Cyklus je určen vážnějším zájemcům o biologii – konkrétně o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice.
Další program zimního semestru 2015/16:
Kapitoly ze života a smrti vodního hmyzu
Dermatomykózy savců
Culture as a selective force of biological evolution
3. prosince Gerd Müller: Do we need a new evolutionary synthesis?
My a naši mikrobi a eukaryonti
Evoluční interakce vlka a člověka
Akci neorganizují Přírodovědci.cz, takže na ní nedostanete razítko do svého Deníku přírodovědce.
Obrázek nahoře: Portrét Mikuláše Koperníka z radnice v polské Toruni. Zdroj Wikimedia Commons, volné dílo / Public Domain.
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Zveme vás již po čtvrté na nezapomenutelný den plný dobrodružství a vědy! Přijďte s dětmi 7. září 2024 od 10 do 18 hodin do areálu Gutovka a zjistěte, jak zábavný může být vědecký výzkum.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.