Juniorská vědecká konference 2024
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Plžům často stačí k životu velmi malé ostrůvky přírody či polopřírody, z nichž se mohou překvapivě rychle šířit. Jak to ale dělají, když neumějí létat?
Dnešní doba přeje smetištím, a díky tomu také rumištním neboli ruderálním organismům. Kde se vzali ruderální šneci? A budou za chvíli všude?
Odpovědi se dozvíte od zooložky Lucie Juřičkové na přednášce Kolik přírody potřebuje šnek? s podtitulem Vývoj ruderálních stanovišť na základě plžů.
Přijďte si ji poslechnout 26. března 2015 od 17:15 hodin do posluchárny „Fotochemie“. Tu najdete v přízemí budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na adrese Viničná 7, Praha 2.
Přednáška je součástí cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné 7, který má více než dvacetiletou tradici. Cyklus je určen vážnějším zájemcům o biologii – konkrétně o evoluci, obecnější biologickou problematiku a o méně tradiční přístupy k této problematice.
Akci neorganizují Přírodovědci.cz, takže na ní nedostanete razítko do svého Deníku přírodovědce.
Ilustrační snímek nahoře: Boděnka malinká je nejmenším českým plžem. Její ulity mají průměr pouhých 1,6 milimetru. Foto Petr Jan Juračka.
Baví tě poznávat, zkoumat a bádat? Tak si pojď vyzkoušet roli vědce na již třináctém ročníku Juniorské vědecké konference, kde se podělíš o své poznatky s dalšími nadšenci.
10x Kalendář akcí
Zveme vás již po čtvrté na nezapomenutelný den plný dobrodružství a vědy! Přijďte s dětmi 7. září 2024 od 10 do 18 hodin do areálu Gutovka a zjistěte, jak zábavný může být vědecký výzkum.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.