Tajemství magnetorecepce
Jak je magnetická síla převedena na neurální signál? Kde je a jak vypadá magnetoreceptor? Jak magnetickou informaci zpracovává mozek? Nic z toho nevíme.
0x Magazín
Jak kvalitní byly předpovědi ČHMÚ? S jakou přesností lze předpovědět intenzitu a výšku dešťových srážek? Které modely byly využity?
Zlepšila se situace od katastrofálních povodní v letech 2002 a 2013? Proč byly intenzivními dešti nejvíce zasaženy regiony Severní Moravy a Jižních Čech?
Jak byly vodohospodáři spokojeni se spoluprací s ČHMÚ? Jak se při regulaci povodně uplatnily vodní nádrže? Jak fungovala Vltavská kaskáda? Jaký význam v protipovodňové ochraně mají přírodě blízká opatření a mohou nahradit technická opatření? Má nás před povodněmi ochránit stát? Máme dnes přesnější hydrologické předpovědi než v roce 2002? 2002, 2013, 2024: Máme se bát povodně v roce 2035?
Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět oba hosté. Přijďte si poslechnout a diskutovat s našimi úspěšnými absolventy!
Místo konání: Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2
Hosté:
Oba jsou absolventy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy
Moderátor: prof. Bohumír Janský
Jak je magnetická síla převedena na neurální signál? Kde je a jak vypadá magnetoreceptor? Jak magnetickou informaci zpracovává mozek? Nic z toho nevíme.
0x Magazín
City Nature Challenge je projekt, ve kterém se spojují pozorovatelé přírody z měst z celého světa. Hlavním cílem je ukázat, že navzdory obecně přijímaným názorům je příroda ve městech opravdu bohatá.
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.