Není vítr jako vítr
Největší vliv na klima mají v karibské oblasti pasáty, které jsou součástí všeobecné cirkulace atmosféry, pozornost však na sebe strhávají spíše hurikány, plošně omezené poruchy atmosféry.
0x Magazín
Česká science centra a planetária spojila síly a nabízí speciální cestovní pas. Díky němu budete mít každý čtvrtý vstup do některého z těchto míst zdarma.
Česká science centra – tedy místa, kde se poznávání stává zábavou – najdete v Brně, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě i v Plzni. Každé z nich je jiné, nevšední zážitky však nabízejí všechna. Už od roku 2013 jsou součástí České asociace science center, pod jejíž hlavičkou vydávají letos v létě i první společný cestovní pas, který má návštěvníky motivovat, aby zavítali do co nejvíce těchto unikátních míst. Když navštíví kterékoli 3 zapojené instituce, vstup do čtvrté již budou mít zdarma.
„Protože nás čeká další léto, kdy mnozí z nás zřejmě upřednostní tuzemskou dovolenou, rozhodli jsme se vydat limitovaný náklad speciálních cestovních pasů. Díky nim si milovníci chytré zábavy mohou dopřát spoustu originální zábavy a poznávání v pěti různých městech. V České republice máme celkem 8 jedinečných institucí označovaných jako science centra, mezi něž patří i 3 hvězdárny a planetária. Jsou rozmanitá, každé je specifické jak prostředím, architekturou, tak i zpracováním expozic. Jsem přesvědčená, že si zaslouží pozornost a myslím, že letošní léto je ten pravý čas uskutečnit výletní trasu za jejich poznáním,“ přibližuje záměr akce ředitelka České asociace science center Ivana Češková.
Pasy jsou od začátku července bezplatně k dispozici na pokladnách všech zapojených institucí. Stačí si do nich nechat potvrdit nákup vstupenky a návštěvu čtvrtého vybraného science centra lze absolvovat zcela ZDARMA. Toto bezplatné vstupné platí pro 2 osoby a je možné ho uplatnit až do 31. 12. 2021. Před jeho využitím je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na stránce www.sciencecentra.cz/pas.
„Pas je možné využít v liberecké iQLANDII, plzeňské Techmanii, olomoucké Pevnosti poznání, ostravském Světě Techniky a v Brně hned na dvou místech – ve VIDA! science centru i na Hvězdárně a planetáriu“, jmenuje Češková všechny zapojené instituce.
Co je vlastně science centrum?
Science centra jsou moderní interaktivní muzea, zábavní vědecké parky i instituce neformálního vzdělávání. Dá se jim říkat různě, ale jedno je jisté: užijete si v nich spoustu zábavy a navíc se vždy dozvíte něco nového. Prostřednictvím stovek interaktivních exponátů, vzdělávacích programů, 3D projekcí a nejmodernějších technologií můžete zkoušet výsledky vědeckého poznání na vlastní oči i kůži. A nepřestávat žasnout. Popovídáte si s roboty, ovládnete předměty pouhou myšlenkou, naučíte se zachránit lidský život nebo zažijete výcvik pilotů stíhaček. A to je jen malá část ze seznamu, co vše české zábavní vědecké parky a planetária nabízí a co si návštěvníci i díky zvýhodněnému pasu mohou užít.
Tisková zpráva, 12. 7. 2021
Webové stránky projektu: https://www.sciencecentra.cz/pas/
Kontakt pro média: Eva Navrátilová, Česká asociace science center, 723 562 524, marketing@sciencecentra.cz
Největší vliv na klima mají v karibské oblasti pasáty, které jsou součástí všeobecné cirkulace atmosféry, pozornost však na sebe strhávají spíše hurikány, plošně omezené poruchy atmosféry.
0x Magazín
Jak je magnetická síla převedena na neurální signál? Kde je a jak vypadá magnetoreceptor? Jak magnetickou informaci zpracovává mozek? Nic z toho nevíme.
0x Magazín
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.