Život na toxických ostrovech
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
0x Biolog
Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze získala se svým projektem Přírodovědci.cz celkem tři ceny v soutěži v popularizaci vědy SCIAP – „SCIence APproach“, kterou vyhlašuje Středisko společných činností AV ČR. Přírodovědci.cz získali 1. místo v kategorii „Audio/ videopořad“ za svůj spot „Zamilujte se s námi do přírody“ a YouTube kanál Přírodovědci.cz, 2. místo v kategorii „web“ a 1. místo v kategorii „Ostatní“ za kampaň Přírodovědci.cz.
Příspěvky do soutěže posuzovala devatenáctičlenná členná porota složená ze zástupců AV ČR špičkových reklamních agentur, nejznámějších odborných médií, předních vysokých škol a vědeckých institucí.
Celý tým Přírodovědců.cz a Přírodovědecké fakulty UK má z ocenění ohromnou radost a chtěl by tímto poděkovat všem, kteří se na tomto krásném projektu podílí: vědcům a akademickým pracovníkům fakulty, kteří věnují projektu čas a píšou články a odpovídají na vaše dotazy, studentům a doktorandům, kteří jsou s námi na všech akcích a připravují pro vás interaktivní pokusy a programy, provází vás po muzejních sbírkách, učí vás poznávat všechny oblasti přírodních věd, všem našim fotografům, režisérům, výtvarníkům a ilustrátorům, počítačovým odborníkům, tiskařům, partnerům a dalším spolupracovníkům, kteří nám pomáhají v tom, aby produkce se značkou Přírodovědci.cz byla tak profesionálně povedená a kvalitní, jak je tomu doposud.
Ten největší dík ale patří zejména vám, nadšeným a zapáleným přírodovědcům a pedagogům, kteří jste se k nám registrovali, kteří nás čtete, chodíte za námi, zvete nás k nám, ptáte se nás na mnoho věcí, píšete si své poznatky a zápisky do Deníčků přírodovědce, učíte se s námi a odhalujete krásy přírody. Bez vás by naše práce neměla smysl, nás velmi těší vymýšlet stále nové věci a my vám slibujeme, že i v roce 2013 se můžete těšit na řadu dalších zážitků.
PŘÍRODOVĚDCI.CZ VÁM VŠEM DĚKUJÍ!
Alexandra Hroncová
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
0x Biolog
Zrod krásných zelených tektitů, nalézaných především v jižních Čechách a na jižní Moravě, proběhl za velice dramatických okolností na západě dnešního Bavorska.
0x Geolog
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.