Život na toxických ostrovech
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
2x Biolog
Máte přírodní vědy tak rádi, že jste se rozhodli studovat u nás na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy? Tady je stručný návod, který vám pomůže s podáním přihlášky i s přijímacími zkouškami.
PŘIHLÁŠKA KE STUDIU
– Lhůta pro podávání přihlášek ke studiu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (PřF UK) v akademickém roce 2014/2015 je do 28. února 2014.
– Elektronická přihláška je k vyplnění na adrese https://is.cuni.cz/studium/login. php?do=prihlaska
– Elektronickou přihlášku již není nutné zasílat poštou a její zaevidování lze následně na stejné internetové adrese zkontrolovat. Vyplněnou přihlášku je třeba ve studijním informačním systému potvrdit a platbu provést nejpozději do 28. února 2014.
– V případě zájmu o více studijních oborů se podává přihláška pro každý obor zvlášť.
– Poplatek za přijímací řízení v případě podání elektronické přihlášky činí 470 Kč (pro bakalářské studium) či 460 Kč (pro magisterské studium).
– Lze využít i standardní formulář „Přihláška ke studiu na vysoké škole v bakalářském nebo magisterském studijním programu“. Tento typ přihlášky je nutné podepsat a poslat spolu s dokladem o zaplacení administrativního poplatku ve výši 530,- Kč (pro bakalářské studium) či 520 Kč (pro magisterské studium) na adresu studijního oddělení PřF UK.
– Platby v hotovosti fakulta nepřijímá.
Specifický symbol: číslo ID vygenerované informačním systémem po vyplnění přihlášky
E-mail: prihlaska@natur.cuni.cz
Další informace jsou k dispozici na webové stránce www.natur.cuni.cz/fakulta/uchazeci.
PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA
Přijímací zkouška na bakalářské studijní obory se koná 10.–13. června 2014 (náhradní termín 23.–24. června 2014). Přijímací zkouška na magisterské studijní obory se koná 16.–20. června 2014 (náhradní termín 30. června 2014).
Přijímací zkouška na bakalářské studijní obory se skládá z testu všeobecných studijních předpokladů, který je v případě některých studijních oborů doplněn odborným testem. Každý test (předmět přijímací zkoušky) je hodnocen maximálně 100 body.
Přijímací zkouška na magisterské studijní obory se koná formou ústní nebo písemnou. Každá zkouška je hodnocena maximálně 100 body. Uchazeči budou přijati podle výše dosažených bodů na základě pořadí. Bodovou hranici pro přijetí do jednotlivých studijních oborů stanoví předem děkan fakulty.
Prominutí přijímací zkoušky
Přijímací zkouška na bakalářské studijní obory bude prominuta na základě písemné žádosti podané do 25. května 2014 těm uchazečům, kteří již během středoškolského studia dostatečně prokázali své odborné znalosti v přírodovědných oborech a schopnost studovat.
d) Řešitelé Korespondenčního semináře inspirovaného geologickou tematikou (Kamenožrout) pořádaného Přírodovědeckou fakultou UK
Více informací ohledně prominutí přijímací zkoušky pro bakalářské i magisterské obory naleznete na www.natur.cuni.cz/fakulta/uchazeci, případně v brožurkách pro uchazeče o studium.
Důležité upozornění: Tento text je pouze informativní. Kompletní instrukce a další podrobnosti najdete na internetových stránkách věnovaných přijímacímu řízení do bakalářských nebo magisterských studijních programů PřF UK.
Půdy kontaminované těžkými kovy se zpravidla nacházejí v okolí důlních ložisek, skládek nebo továren. Méně se však ví, že podobně toxická stanoviště se v přírodě vyskytují i zcela přirozeně.
2x Biolog
Zrod krásných zelených tektitů, nalézaných především v jižních Čechách a na jižní Moravě, proběhl za velice dramatických okolností na západě dnešního Bavorska.
1x Geolog
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.