Není vítr jako vítr
Největší vliv na klima mají v karibské oblasti pasáty, které jsou součástí všeobecné cirkulace atmosféry, pozornost však na sebe strhávají spíše hurikány, plošně omezené poruchy atmosféry.
0x Magazín
Přírodovědná školka Rybička pořádá i v roce 2017 letní příměstskou školku. Ve čtyřech týdenních turnusech jsou pro děti připraveny jak přírodovědecké, tak dobrodružné aktivity.
Školka Rybička, kterou provozuje Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, se nachází v širším centru Prahy hned vedle botanické zahrady na Slupi.
Letní příměstské školky se zde konají v termínech od 10. 7. do 4. 8. 2017, vždy od pondělí do pátku, denně 8:00–16:00 hodin. Jsou určeny dětem od 3–4 let do ukončení první třídy základní školy (7–8 let).
Cena týdenního turnusu činí 2 200 Kč včetně stravného, materiálu a pojištění.
Chcete přihlásit své dítě nebo máte zájem o podrobnější informace? Kontaktujte ředitelku školky Petru Černou na e-mailu petra.cerna@natur.cuni.cz, případně volejte na telefon 734 179 878.
Každý týden čeká děti jiný program:
10.–14. 7. 2017: Rytířova cesta
Chceš se stát rytířem? Vrátíme se do doby rytířů a princezen. Vyzkoušíme tvou statečnost v rytířských kláních. Moudrost i zkušenost získáme v apatyce a od babky bylinkářky, jejíž byliny ochutnáme ve středověké kuchyni. Vyrobíme si rytířskou zbroj a zavítáme na tajuplné středověké hrady. Čeká nás cesta za pokladem.
Tento termín je už obsazen, ale můžete se přihlásit jako náhradník.
17.–21. 7. 2017: V moři je místa dost alias námořnická výprava
Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu do mořských hlubin. Svou posádku nejprve prověříme v námořnických dovednostech a vyrobíme si námořnický oděv. Probádáme dno oceánu a prozkoumáme vlastnosti vody. Své objevy budeme pečlivě zaznamenávat do lodního deníku. Na zdatné námořníky čeká v závěru plavby poklad.
24.–28. 7. 2017: Putování Asií
Navštívíme všemožné kouty největšího kontinentu světa. Ochutnáme tradiční čínskou kuchyni, vyzkoušíme čaje různých vůní a chutí. Zdoláme Mount Everest, na kterém sídlí čínský drak střežící poklad. Zacvičíme si jógu, naučíme se vějířový tanec a potom se uvolníme při tradiční hudbě.
31. 7. – 4. 8. 2017: Cesta pravěkem
Společně projdeme různá období pravěku – od soptících sopek přes děsivé dinosaury až po návštěvu zručného pravěkého člověka. Vyrobíme si sopku, vykopeme zkameněliny dinosaurů, pračlověk nám ukáže pokusy s ohněm a nakonec ulovíme mamuta.
Tento termín je už obsazen, ale můžete se přihlásit jako náhradník.
Největší vliv na klima mají v karibské oblasti pasáty, které jsou součástí všeobecné cirkulace atmosféry, pozornost však na sebe strhávají spíše hurikány, plošně omezené poruchy atmosféry.
0x Magazín
Jak je magnetická síla převedena na neurální signál? Kde je a jak vypadá magnetoreceptor? Jak magnetickou informaci zpracovává mozek? Nic z toho nevíme.
0x Magazín
Je to hrozně jednoduché, stačí se zaregistrovat, vyplnit o sobě všechny údaje a my ti pošleme Kartu přírodovědce s tvým jménem, na kterou můžeš čerpat mnoho výhod.
Katalog pro učitele je nabídkový systém, kde si zaregistrovaný učitel může zapůjčit odborné přístroje, objednat praktická cvičení nebo přednášky pro studenty.